Ekonomi

Türkiye’de Bir İlk… Bursa Mustafakemalpaşa’da Arı Pazarı Açılıyor

BURSA (İGFA) – Balın organize sanayisi olan bal ormanı projesinin ardından arıcılık sektörünü arı takas projesiyle canlandıran Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, branşı geliştirecek projelere adım adım devam ettiklerini belirterek, Mustafakemalpaşa’da Türkiye’de bir ilk olan Arı Pazarı kurulacak ve sektöre yeni bir şube açılacak. bir soluk getireceğini söyledi.

Tarım Hizmetleri Müdürlüğü ile hayata geçirdiği ilçeyi hareketlendiren projelere imza atan Mustafakemalpaşa Belediyesi, 250 hektardan oluşan ve içerisinde lavanta, biberiye, badem ağaçları gibi birçok farklı aromatik bitkiyi barındıran Lütfiye Bal Ormanı’nı hizmete sundu. arıcıların hizmetine.

İlçe ve çevre ilçelerde arıcılık faaliyetinde bulunan üreticiler, ana arılarını ve kovanlarını Mustafakemalpaşa’daki Arı Pazarı’nda sadakatle satabilecek.

Arı üreticilerine yeni faaliyet imkanları sağlayan pazar, 28 – 29 – 30 Nisan 2023 tarihlerinde Mustafakemalpaşa Yalıntaş Mahallesi’ndeki Mustafakemalpaşa Hayvan Hali’nde kurulacak.

haber-kibriscik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu